Pojistné podvody v oblasti zdraví

Pojistné podvody jsou velký problém a pokud se ukáže, že jste se jednoho dopustili, budete z toho mít pořádné opletačky. Jak se vyhnout neúmyslnému provádění pojistných podvodů? Napřed musíte vědět, co to ten pojistný podvod vlastně je – je to podvodné jednání, které mají za cíl získat neoprávněně finanční prostředky od pojišťoven. Může mít mnoho podob a týkají se různých oblastí pojištění, včetně zdravotního pojištění.

Jak fungují pojistné podvody v oblasti zdraví

Pojistné podvody v oblasti zdraví se mohou týkat například falešných účtů za lékařské výkony, falešných diagnóz, neexistujících lékařských výkonů, falešných nákladů na léky atd. Může se zdát, že je dělají jen pojištěnci, ale není výjimkou, že je provádí i samotní poskytovatelé zdravotní péče.

Jak se vyhnout pojistným podvodům v oblasti zdraví?

Jak si zajistit, abyste se nestali spolupachateli kvůli vašemu doktorovi? Hlídejte si hlavně toto:

  • Ověřte si kvalifikace a povolení svých lékařů.
  • Kontrolujte si faktury a výdaje spojených s lékařskými výkony.
  • Porovnávejte si ceny léků v různých lékárnách.

Co se stane, když se dopustíte pojistného podvodu v oblasti zdraví

Dopustit se pojistného podvodu je trestným činem a může mít vážné následky, jako jsou vysoké finanční sankce, ztráta zdravotního pojištění, nebo dokonce trestní stíhání. Dávejte si raději velký pozor, abyste se jich omylem nedopustili.

Jaké jsou nejčastější pojistné podvody v oblasti zdraví

  1. Falešné tvrzení o nemoci nebo úrazu
  2. Podvodné tvrzení o léčbě
  3. Zneužívání pokrytí zdravotní péče
  4. Podvodné prodeje pojištění – Některé pojišťovny nabízejí falešné pojištění nebo prodávají pojištění s úmyslem získat peníze od pojištěnců, aniž by jim poskytly odpovídající pokrytí.
  5. Podvody s falešnou identitou